راهنمایی برای درک ADHD

ADHD: راهنمایی برای درک علائم، علل، تشخیص، درمان و تغییرات در طول زمان در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

نویسندگان: پائول وندر و دیوید تامب

پائول وندر و همکارش دیوید تامب، پس از بیش از چهل سال تحقیقات علمی و تجربی یک مدل کلاسیک و قطعی برای شناسایی و درمان کودکان و بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) ایجاد کرده اند.

اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در کودکان و بزرگسالان، ویرایش پنجم، نسبت به پیشرفت ADHD در افراد با هر سنی بینش مناسبی ارائه داده و بهترین درمان را شرح می دهد. وندر و تامب بیان می‌کنند که اگرچه دارو درمانی جزء موثر ترین درمان‌های این اختلال است، اما زمانی که دارو درمانی با روان‌درمانی ترکیب می‌شود می تواند بهبود بیشتری ایجاد کند. این کتاب حاوی اطلاعات معتبری برای کسانی است که در جستجوی کمک هستند و می‌خواهند بدانند چه نوع تست‌های تشخیصی وجود دارد و چگونه این تست‌ها قابل اعتماد هستند. همچنین دستورالعمل‌های جامع و مقیاس های ارزیابی برای راهنمایی والدین در جهت کمک به فرزندان خود و همچنین کمک به بزرگسالان مبتلا به ADHD برای خود مشاهده‌گری و خودآگاهی نسبت به اختلال خود در کتاب آورده شده‌است. این کتاب مختصر اما جامع که به طورکامل ویرایش مجدد شده، درواقع یک ابزار عملی برای افراد در هر سنی، والدین و معلمان کودکان مبتلا به ADHD و همچنین پزشکان مناسب است.

وندر و تامب در بحث درباره درمان ADHD تأکید می کنند که درمان دارویی در مواجهه با اختلال موثر است. با این حال، تکنیک های روان شناختی همراه با دارو، می توانند بهبود بیشتری را به همراه داشته باشند. آن‌ها در این کتاب دستورالعمل هایی برای والدین کودکان مبتلا به ADHD ارائه می کنند که می تواند بهترین راهنمایی برای کمک به فرزندانشان باشد. در حال حاضر این کتاب به والدین و بزرگسالانی که زندگی آنها به نوعی با این اختلال درگیر شده، یک منبع ضروری از کمک، امید و درک اعطا می‌کند. “ارائه شده توسط ناشر”

از طریق لینک دانلود می‌توانید نسخه اصلی این کتاب را دریافت کنید.